PORADY

DACHOWE    Jak walczyć z wilgocią na poddaszu ?

Każde poddasze, nawet najlepiej prezentujące się, jest narażone na działanie wilgoci. Wnika ona do wnętrza wtedy, gdy pokrycie dachowe nie jest wykonane z należytą starannością, a także wtedy, gdy dach ma już swoje lata i nie jest już tak szczelny i wytrzymały. Wilgoć może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów, które są nie tylko problemem estetycznym, ale też mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Montaż okna dachowego

Mieszkańcy domów jednorodzinnych coraz chętniej decydują się na zamianę strychu na poddasze użytkowe. Mieszkanie pod skosami ma bowiem sporo zalet, co więcej – wykorzystanie ostatniej kondygnacji pozwala na znaczne powiększenie powierzchni mieszkalnej. Jeśli jednak decydujemy się na zrobienie z poddasza sypialni czy pokoju dla dzieci, trzeba zadbać o jego prawidłowe oświetlenie. A potem o jego prawidłowy montaż.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Wymiana pojedyńczej dachówki

Nawet najlepszej jakości pokrycia dachowe nie są niezniszczalne. Mogą ulegać uszkodzeniom pod wpływem nagłych zmian temperatury czy silnego wiatru. Zdarzają się też zniszczenia mechaniczne, na przykład upadający ciężki konar drzewa. Nawet, jeśli na całym pokryciu tylko jedna dachówka wymaga wymiany, należy to uczynić jak najszybciej.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Na dachu liczenie ma znaczenie

Komputery i kalkulatory już dawno zastąpiły kartki i długopisy. Z pomocą komputera można dziś stworzyć wizualizację przyszłego domu, zaprojektować ogród czy zaaranżować poszczególne wnętrza. Ale to nie wszystko – można też wirtualnie obliczyć całkowite, realne wymiary potrzebne do stworzenia bezpiecznego i trwałego dachu.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Czy znasz produkty firmy Gerard ???

Dachówki Gerard Roofing Systems to gwarancja jakości. Wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej, są trwałe i bezpieczne. Producent daje na nie aż 50 lat gwarancji.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Układanie membrany dachowej

Dostajemy coraz więcej zapytań od klientów, którzy kontrolują sposób układania membran dachowych przez dekarzy. Poniżej wyjaśniamy kilka istotnych zagadnień.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Ile waży dach ?

Przy projekcie dachu najważniejszym czynnikiem decydującym o ostatecznej formie dachu jest rodzaj pokrycia oraz jego ciężar. Pokrycia dachowe dzieli się zazwyczaj na ciężkie i lekkie. Sprawdź ile naprawdę waży Twój dach.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Nieproszeni goście na dachu

Wielu właścicieli budynków boryka się z problemem niechcianych lokatorów, jakimi są ptaki. Wiele z nich szuka schronienia pod podbitkami naszych dachów. Aby nieproszeni goście nie zadomowili się na stałe, musimy podjąć odpowiednie działania.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Jak zima działa na dach ?

Jednym z najczęstszych problemów związanych z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi są uszkodzenia systemów rynnowych. Powstają one poprzez zsuwanie się z połaci dachowych zalegającego śniegu, który ważyć może od 50 do nawet 100 kg. To problem szczególnie dla osób, które zdecydowały się na gładkie pokrycia dachowe jak np. blachodachółwka czy dachówka szkliwiona

WIĘCEJ  

DACHOWE    Ocieplenie poddasza, metody tradycyjne czy innowacyjne ?

Nieocieplone poddasze nie tylko wypuszcza ciepło, ale też wpuszcza wilgoć do wnętrza. Nie trzeba długo czekać, aby pojawiły się grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje. Jeśli wilgoć będzie działać na dachu przez dłuższy czas, może też doprowadzić do gnicia drewnianych elementów więźby dachowe.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Jak zlokalizować przeciek ?

Gdy krople padają nam ze stropu na głowę, bardzo łatwo jest namierzyć dziurę w dachu. Jednak taka nieszczelność to efekt wieloletniego niszczenia pokrycia dachowego przez wilgoć i wodę deszczową. Warto namierzyć źródła przecieku dużo wcześniej, zanim w dachu pojawi się poważna dziura.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Jaką blachodachówkę wybrać ?

Blachodachówka to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które budują dom, jak i tych, którzy dokonują remontu lub przebudowy dachu.

WIĘCEJ  

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016