Jak kupować dachówki?

DACHOWE    Jak kupować dachówki?

Wybierając swoje pokrycie dachowe musimy wiedzieć czego szukamy i przede wszystkim w jakiej ilości. Zanim wybierzemy się do hurtowni budowlanej warto mieć 100% pewności, że mamy wymierzony dach i dowiedzieć się o jaką dokładnie ilość sztuk powinniśmy się pytać. Jest to ważne do tego by na budowie nie zostało zbyt dużo lub nie zabrakło towaru.

DOBRZE DOBRANE PARAMETRY

Jeżeli nie dobierzemy wystarczającej ilości dachówek do zapotrzebowania to możemy liczyć się z tym, ze zabraknie go zanim zostanie pokryty cały dach. Jest to problem, ponieważ dokupione dachówki nie zawsze mogą być w identycznym kolorze, czasami mogę różnić się delikatnie odcieniem- a to już będzie wpływało na całokształt estetyki dachu. Jeżeli zaś będziemy mieli nadmiar o kilkadziesiąt dachówek możemy stwierdzać, że nasze pieniądze zostaną wyrzucone w powietrze.

POKRYCIE BEZ BARWNYCH ŁAT

Jeżeli chodzi już o kupno to warto zwrócić szczególną uwagę na ich kolor. Wbrew przekonaniom również od jednego producenta dostawy mogą różnić się odcieniem. Dachówki ceramiczne jak i cementowe wyrabiane są z naturalnych materiałów- wysycenie barw może być różne. Jeżeli byśmy chcieli je zareklamować to taka różnica nie jest do tego podstawą. Warto wtedy zwrócić uwagę na sposób ich montażu, najlepiej układać je wybiórczo z różnych palet. Tym sposobem można uniknąć niepotrzebnych łat kolorystycznych.

KSZTAŁT DACHU I LOKALIZACJA

Wybierając dachówki musimy mieć na uwadze kształt naszego dachu. Dopiero w zależności od niego możemy wybrać odpowiednią wielkość dachówek. Jeżeli dach jest dwuspadzisty i prosty, ale dalej duży to możemy wybrać większe dachówki- dzięki temu przyspieszymy pracę dekarzy przy montowaniu. Wyjątkowo przy dużych dachach powinniśmy użyć małych dachówek wtedy gdy znajdują się na nim lukarny, kominy lub liczne anteny. Unikniemy wtedy niepotrzebnego przycinania dachówek podczas układania ich wokół tych elementów.

PORASTANIE MCHEM 

Oprócz wielkości i kształtu naszego dachu musimy brać pod uwagę lokalizację budynku. Jeżeli znajduje się w zalesionym miejscu, gdzie zazwyczaj jest cień to liczyć musimy się z tym, że nasz dach będzie narażony na porastanie mchem. Warto zabezpieczyć się tym, aby wybrać dachówki z powłoką, glazurowane lub angobowane. Te powłoki chronią wnętrze dachówki przed porastaniem mchem. Dzięki temu nasze pokrycie będzie przez wiele lat wyglądać dobrze.

DOBRY PRODUCENT TO POŁOWA SUKCESU

golden

Jeżeli jesteśmy na etapie zakupu pokrycia dachowego powinniśmy wybrać znanego i sprawdzonego po opiniach producenta. Warto jest dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić sprawdzony towar, który na pewno w późniejszych latach nie będzie dawał o sobie znać. Na takich towarach nie warto oszczędzać , ponieważ zyski krótkoterminowe mogą przełożyć się na straty w przyszłości.

CERTFIKATY

Jakość dachówek możemy sprawdzić nie tylko po opiniach, ale również po certyfikatach, które posiadają. Każda dachówka powinna mieć certyfikaty budowlane, które potwierdzają bezpieczeństwo i wykonanie produktu zgodnie z normami. Jeżeli dachówki będą miały najkorzystniejszą cenę a rynku, a nie będą posiadały certyfikatów to warto sobie je odpuścić.

GWARANCJA

Warto przeanalizować również kwestie gwarancji od producenta. Warto zwrócić uwagę na czas jaki ona jest jak również co obejmuje. Patrząc na nią można zerknąć czy daje gwarancję mrozoodporności. Wtedy jest pewność, że nawet podczas mroźnej zimy nie musimy obawiać się o nasz dach.

golden

GOLDEN sp. z o.o.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 31 1050 1764 1000 0090 3267 6745

golden