Jaką blachodachówkę wybrać ?

DACHOWE    Jaką blachodachówkę wybrać ?

Jaką blachodachówkę wybrać ?

Blachodachówka to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy budują swój wymarzony dom lub poddają swoje pokrycie remontowi. Dobrze dobrana blachodachówka potrafi przez długie lata być funkcjonalna i spełniać swoje zadania- za niską cenę. A do tego jest także możliwość ich montażu na niemal każdym rodzaju dachu o nachyleniu nawet do 90 °.

Takie pokrycie dachowe to tańsza alternatywa tradycyjnej dachówki. W skład kosztów wchodzi nie tylko samo pokrycie, ale również koszty z nim związane. Tworząc swój dach od podstaw zaoszczędzimy na pewno na drewnie. Blachodachówka mocowana jest do drewnianego rusztu- ominie nas odeskowanie połaci.
Całosć pokrycia dachowego wykonanego z blachodachówki jest lekka z czego wynikają dwie korzyści.
1. Więźba dachowa może być lżejsza,
2. Taki rodzaj pokrycia można kłaść na remontowane dachy, gdzie więźba ma już do kilkunastu lat.
Dodatkowo blachodachówki nie słyną z wchłaniania wody, czyli ich ciężar zostaje niezmienny co ma dobry wpływ na konstrukcję całego dachu. 

golden

Przede wszystkim jakość.

Popularność blachodachówki cały czas idzie w górę. Odowiadają za to cena i walory estetyczne. Asortyment tego pokrycia nieustannie się poszerza, między innymi popularnością cieszą się blachodachówki tłoczone, które przypominają tradycyjne dachówki i blachodachówki faliste z posypką oraz tłoczone. Takie produkty pozwalają dostosować pokrycie do wymagających projektów. 
Klienci decydują się na blachodachówkę ze względu na jej niską cenę. Pozwala to na obniżenie całkowitych kosztów pokrycia. Należy jednak pamiętać, że długoletnią ochronę są w stanie zapewnić nam wysokiej jakości blachodchówki. Przy wyborze pokrycia warto spojrzeć nie tylko na niską cenę, ale również na parametry, które odpowiadają funkcjonalności.

Rdzeń blachodachówki.

Każdy rodzaj blachodachówki składa się z trzech warstw. Najważniejszy z nich to rdzeń. Powinien on być wykonany z wysokiej jakości stali. To ważna część, ponieważ decyduje ona o sprężystości, twardości i wytrzymałości blachodachówki. Nie znając się na tych towarach od podszewki możemy mieć problem z ocenieniem ich jakości. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto spojrzeć na specyfikację, kartę techniczną lub deklarację zgodności. W tych dokumentach będzie podana grubość rdzenia, która powinna wynosić minimum 0,4 mm dla blachodachówek z posyblą oraz 0,5 dla dachówek powlekanych.

golden

Warstwa ochronna.

Rdzeń blachodachówki pokrywa się go z jednej lub obu stron warstwą cynku, który zasklepia nierówności i ubytki tzw. proces samogalwanizacji. To ona sprawia, że takie pokrycie znacznie dłużej będzie odporne na zużycia, korozję. Masa powłoki cynku powinna wynosić przynajmniej 275 g/m2 blachy. Jest to minimalna grubość powłoki, która zapewnia ochronę blachodachówki na wysokim poziomie.

Warstwa strukturalna.

Kolejne warstwy po ocynkowanym rdzeniu nadają kolor, połysk i dodatkową wytrzymałość. Ilość i rodzaj tych warstw zależy jedynie od producenta, rodzaju oraz modelu blachodachówki. W niektórych dobrych jakościowo blachodachówkach dodawana jest warstwa farby gruntującej i powłoka antykorozyjna. Najważniejsza powłoka to wykończeniowa ( zewnętrzna ), która w znacznym stopniu odpowiada za fakturę, proces starzenia czy czynniki atmosferyczne. Dobre blachodachówki mają wykonaną ją z poliestru, plastizolu, puralu, polifluorku winylu z dodatkiem akrylu lub zamiast powłoki mają posypkę. Takie wartswy wykończeniowe gwarantują funkcjonalność i odporność na długie lata.

Gwarancja.

Gdy już jesteśmy prawie przy końcu finalizacji zakupu blachodachówki warto sprawdzić jaką posiada ona gwarancję. Najważniejsze to jak najdłuższa ilość lat i zakres obejmujący gwarancję. Oraz zerknąć na dokumenty techniczne i znaleźć tam informację o tym, że dany produkt spełnia normy jakościowe.

golden

GOLDEN sp. z o.o.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 31 1050 1764 1000 0090 3267 6745

golden