Z czego wynika popularność bram segmentowych?

Brama segmentowa

Bramy garażowe stanowią niezwykle praktyczne rozwiązanie: podnoszą komfort życia korzystających z nich osób i ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Ponadto dają poczucie bezpieczeństwa, zabezpieczają przed włamaniem, urozmaicają wygląd budynku. Montuje się je w obiektach publicznych, domach wolnostojących oraz innych prywatnych inwestycjach. Idealna brama garażowa musi być funkcjonalna, solidna i estetyczna, czyli perfekcyjnie dopasowana do elewacji budynku. Na rynku dostępnych jest wiele różnych bram garażowych. W niniejszym wpisie przyglądamy się tym segmentowym i odpowiadamy na pytanie, z czego wynika ich nieustanna i zasłużona popularność.

Funkcjonalne bramy segmentowe

Brama garażowa stanowi zakup na wiele lat, dlatego należy dokładnie przemyśleć jej wybór. Zastanowić się nad materiałem, z którego ma być wykonana czy sposobem, w jaki będzie się otwierała. Bramy segmentowane, które mogą być ręczne lub automatyczne, są najczęściej i najchętniej wybieraną opcją. Artykuły te składają się z przesuwanych w górę paneli połączonych ze sobą zawiasami oraz zabezpieczonych uszczelkami. Wspomnianą konstrukcję uznaje się za bardzo ergonomiczne rozwiązanie, ponieważ brama podczas otwierania nie wysuwa się na podjazd, czyli korzystanie z niej nie zmniejsza jego przestrzeni użytkowej. Ukryta pod sufitem garażu brama segmentowa nie zajmuje przestrzeni wjazdowej, dzięki czemu teren przed nim można dowolnie wykorzystać. Warto dodać, że każdy panel bramy segmentowej posiada osobne połączenie z prowadnicą, co zwiększa jej niezawodność, trwałość, wytrzymałość.

Ponadto bramy segmentowe pochodzące od znanych i cieszących się zaufaniem klientów producentów bądź dystrybutorów posiadają bardzo dobrą izolację akustyczną i termiczną oraz specjalne zabezpieczenia przed włamaniem czy przytrzaśnięciem. Brama segmentowa występuje w różnych wersjach kolorystycznych, dlatego z łatwością można dopasować ją do stolarki drzwiowej i okiennej budynku (istnieje wiele odmiennych sposobów wykończenia paneli bramy segmentowej). Warto także zdecydować się na zakup bramy segmentowej otwieranej automatycznie – automatyka pozwala na zdalne sterowanie bramą za pomocą pilota, umieszczonych na ścianie przycisków lub nawet pobranej na smartfona aplikacji.

Podsumowując, brama segmentowa jest solidna i trwała, łatwo się otwiera, nie zabiera przestrzeni użytkowej garażu i podjazdu.

Wróć do bloga

golden

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016

golden