Rolety jako element zabezpieczenia antywłamaniowego

roloety

Okna i drzwi tarasowe są elementami szczególnie podatnymi na próby ich sforsowania, podejmowane przez wszelkiego rodzaju złoczyńców. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie poziomu swego bezpieczeństwa – można zdecydować się na nowoczesny system alarmowy, a także wybrać odpowiednio wzmacniane pakiety szybowe oraz okucia antywłamaniowe. Najlepsze efekty przy niezbyt dużej skali wydatków przyniesie jednak inwestycja w zewnętrzne rolety. W Malborku firmą specjalizującą się w ich sprzedaży jest hurtownia materiałów budowlanych GOLDEN. Przekonajmy się, jak działają i sprawdźmy, dlaczego będą dobrym wyborem.

Jak działają rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne składają się z metalowych lamelek, które są ze sobą połączone za sprawą specjalnej geometrii swoich krawędzi. Umożliwiają one stworzenie spójnej całości, a jednocześnie zapewniają zachowanie elastyczności koniecznej do nawinięcia jej na wałek znajdujący się w kasecie mocowanej nad otworem okiennym. Dla zagwarantowania niezbędnej wytrzymałości na próby nieuprawnionego otwarcia roleta przemieszcza się wewnątrz przytwierdzonych do muru prowadnic obejmujących ją po obu stronach. Są one przykręcane w taki sposób, by po opuszczeniu rolety nie dało się ich odkręcić. Rolety są obsługiwane dzięki silnikowi elektrycznemu napędzającemu wałek. Mają jednak również otwieranie awaryjne na wypadek przerwy w zasilaniu.

Co dają rolety zewnętrzne?

Montaż rolet zewnętrznych sprawia, że włamywaczom znacznie trudniej sforsować okna i drzwi, ponieważ muszą w tym celu użyć narzędzi, które są dość hałaśliwe, co zwiększa szanse, iż próba wtargnięcia zostanie zauważona. Warto też pamiętać, że sama obecność rolet ma działanie odstraszające. Złoczyńcy zwykle będą woleli poszukać domu, który nie został wyposażony w takie zabezpieczenie.

Wróć do bloga

golden

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016

golden