Jak wybrać odpowiednią bramę garażową?

Brama garażowa

Brama garażowa jest jak drzwi do domu. To niezbędny element każdego przydomowego krytego miejsca postojowego dla samochodu. Ma ona za zadanie zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom garażu i przedmiotom tam przechowywanym.

Co więcej, z bramami garażowymi spotkać się można nie tylko przy domu jednorodzinnym, ale także na halach przemysłowych czy w budynkach użyteczności publicznej. Choć jeszcze do niedawna brama garażowa nie wyróżniała się niczym szczególnym, dziś spotkać się można z ich szerokim wyborem. Jak spośród wielu modeli wybrać ten najlepszy?

Rodzaje bram garażowych

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów bram garażowych. Wyróżnia się między innymi bramy tradycyjne, które posiadają dwa skrzydła. Coraz bardziej popularnym modelem drzwi do garażu są jednak bramy uchylne. Postęp technologiczny pozwolił na ich zautomatyzowanie. Właściciel garażu posiada jedynie pilot, przy którego użyciu może sterować drzwiami garażu z samochodu.

W przypadku, kiedy przy garażu nie ma zbyt dużo miejsca i zmieszczenie bramy uchylnej mogłoby stanowić niemały kłopot, warto rozważyć zakup bramy roletowej. Jej fenomen opiera się na kasetce, w którą zwijają się drzwi. Jest to zdecydowana oszczędność przestrzeni.

Absolutnym przełomem na rynku bram garażowych są bramy segmentowe. Wyróżniającym je elementem jest podział drzwi na segmenty, które podczas otwierania bramy przesuwają się po specjalnie do tego przeznaczonych prowadnicach. Ich cechą szczególną jest także izolacja termiczna, która bazuje na wypełnieniu z wysokiej jakości pianki poliuretanowej.

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Podstawowym kryterium przy wyborze bramy garażowej są indywidualne preferencje jej przyszłego użytkownika. W zależności od potrzeb można zdecydować się na bramę jedno- lub dwustanowiskową. Na uwadze powinno się mieć także ilość miejsca, jakim dysponuje się przy garażu. Ostatnim czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest kwestia estetyczna. Należy pamiętać, że brama garażowa powinna wkomponować się w ogólny styl domu, przy którym ma zostać zamontowana.

Wróć do bloga

golden

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016

golden