Dobre drzwi wejściowe, czyli jakie?

Drzwi wejściowe

Montaż drzwi wejściowych stanowi jeden z kluczowych elementów wykończenia domu. Pełnią one nie tylko funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim ochronną oraz energooszczędną.  Mogą skutecznie zabezpieczyć dom przed wizytą nieproszonych gości i jednocześnie ustrzec przed nadmierną utratą cennej energii.

Drzwi wejściowe mają stwarzać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się produkty o wzmocnionej, stalowej konstrukcji i ramach. Również elementy okucia, czyli zamek, klamka  i rygle antywłamaniowe są bardziej solidne. Klienci często decydują się również na produkty przeciwpożarowe, wykonane z niepalnych materiałów potwierdzonych atestami.

Drzwi zewnętrzne stanowią także jedno z najbardziej newralgicznych  źródeł  utraty cennego ciepła. Warto więc przemyśleć zakup stolarki, która jest szczelnie wypełniona wełną mineralną lub pianką poliuretanową i odpowiada wysokim standardom.  Dzięki temu w mieszkaniu zawsze będzie panować optymalna temperatura, a koszty ogrzewania i klimatyzacji  poważnie się zmniejszą. Solidne drzwi chronią także przed hałasem. Nie można zapominać o efekcie wizualnym drzwi wejściowych.  Duża gama możliwości dobrania kolorystyki i wzorów pozwala  dopasować  się do koloru zarówno elewacji jak i ogólnego wizerunku domu.

Z jakich materiałów wykonuje się drzwi wejściowe?

Nasze przedsiębiorstwo zlokalizowane w Malborku specjalizuje się w sprzedaży  drzwi drewnianych, stalowych oraz aluminiowych renomowanych firm. Produkty te dają gwarancję wysokiej jakości. Ich cechy charakterystyczne to:

  • drzwi drewniane – od wielu lat ceni się je za naturalny, a zarazem szlachetny efekt wizualny. Rama i ościeżnica zazwyczaj wykonana jest z klejonki drewnianej, a skrzydło pokrywa się solidną sklejką lub płytą HDF. Drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi;
  • drzwi stalowe – najbardziej popularne, wyróżniają się długowiecznością i odpornością na uszkodzenia. Ich kolejną zaletą jest stosunkowo niska cena. Ich rama może być wykonana zarówno ze stali, jak i aluminium. Drzwi stalowe zazwyczaj dodatkowo się ociepla;
  • drzwi aluminiowe – najczęściej montowane w obiektach publicznych. Mają ramę i ościeżnicę z profili aluminiowych. Warto je dodatkowo ocieplić.

Wróć do bloga

golden

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016

golden