Wiosenne porządki dachowe

DACHOWE    Wiosenne porządki dachowe

Ocenę stanu technicznego dachu i ewentualne prace remontowe należy wykonać jak najszybciej. Pamiętajmy, że po zimie przychodzi wiosna, która nie zawsze jest słoneczna. Ulewne deszcze mogą spowodować, że usterki, które pojawiły się po zimie będą się pogłębiać, a stan dachu coraz bardziej pogarszać. Warto więc przyjrzeć się dachowi od razu, gdy stopnieje śnieg i jak najszybciej naprawić wszystkie wykryte usterki. Im dłużej będziemy zwlekać, tym uszkodzenia będą większe, a co za tym idzie – wzrosną również koszty ich naprawy.

Oczyszczanie i pielęgnacja

Dach po zimowej porze roku może prezentować się nie ciekawie i być uszkodzony. Warto zadbać wtedy o odpowiednią pielęgnacje, ponieważ na pokryciu dachowym mogą zostać zanieczyszczenia i osady.

Środki na konkretne zabrudzenia

Jeżeli zwrócimy uwagę, że nasz dach nie wygląda dobrze to warto wkroczyć do akcji oczyszczania przy użyciu odpowiednich środków czyszczących i konserwujących. Są one stosowane według różnych potrzeb np. na głębokie zabrudzenia, na zielony nalot. Jednak zazwyczaj sposób użycia jest taki sam. Nakładamy na całą powierzchnię dachu a po upływie wyznaczonego czasu zmywamy obficie wodą. 

Dobry pomysł – powłoka ochronna

Pozytywnym skutkiem ubocznym czyszczenia pokryć dachowych jest tworzenie się delikatnej powłoki zabezpieczającej. Oczywiście przy użyciu dobrych środków czyszczących. Dzięki temu drobne zabrudzenia nie będą wnikać do wnętrza dachówek.

 

golden

Niestety na pierwszy rzut oka możemy nie dostrzec wszystkich uszkodzeń. W niektórych miejscach dach może stać się nieszczelny. W takich sytuacjach warto dokładnie przejrzeć dach, ściany i strop na poddaszu. Jeżeli gołym okiem zauważymy w tych miejscach jakieś odkształcenia, wilgoć czy pleśń, możemy być pewni nieszczelności dachu. Choć uszkodzenia mogą wydawać się nie znaczne to z biegiem czasu mogą doprowadzić do całkowitego osłabienia konstrukcji.

Nawet drobne szczeliny trzeba załatać

Najczęstsze miejsca uszkodzeń to tam gdzie pokrycie łączy się z kominem, okapem, lukarną lub oknem dachowym. Już po pierwszej zimie możemy dostrzec błędy dekarskie właśnie w tych miejscach łączeń. Wszystkie niedociągnięcia trzeba natychmiastowo naprawić.

 

źródło: http://www.phd.pl/poradnik/wiosna-na-dachu/

golden

GOLDEN sp. z o.o.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 31 1050 1764 1000 0090 3267 6745

golden