Wymiana bramy garażowej z ręcznej na automatyczną – jak to zrobić?

automatyczna brama garażowa

Brama jest ważnym elementem wyposażenia zarówno, jeżeli chodzi o garaż wkomponowany w bryłę budynku, jak i wolnostojący. Jej rodzaj przesądza nie tylko o poziomie bezpieczeństwa, ale także wpływa na komfort obsługi. Użytkownicy decydujący się na bramę automatyczną będą w stanie zaoszczędzić sporo czasu i wygodnie korzystać ze swego garażu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowoczesnej bramy Wiśniowski. W Elblągu szeroki wybór wyrobów tego producenta można znaleźć w ofercie firmy Golden, która zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także montażem i serwisem bram. Przekonajmy się, jak najłatwiej cieszyć się zaletami bramy automatycznej.

Dlaczego warto korzystać z bramy automatycznej?

Korzyści płynące z posiadania bramy automatycznej są trudne do przecenienia. Dzięki specjalnemu urządzeniu pozwalającemu na swobodne sterowanie otwieraniem i zamykaniem skrzydła użytkownik zyskuje sporo czasu. Przy posługiwaniu się pilotem nie jest konieczne wysiadanie z pojazdu ani przy wyjeżdżaniu, ani wyjeżdżaniu z budynku, co będzie szczególnie cenne zwłaszcza podczas niepogody. Równie istotne będzie bezpieczeństwo – w przypadku bramy automatycznej można liczyć na zintegrowane z jej konstrukcją czujniki chroniące przed uderzeniem skrzydła w samochód czy znajdującą się we wjeździe osobę lub zwierzę. Brama automatyczna nie wymaga też dodatkowego miejsca, choć konieczne będzie doprowadzenie do niej instalacji elektrycznej.

Jak zmienić bramę w automatyczną?

Sposobem na korzystanie z bramy automatycznej może być albo wyposażenie zamontowanej już konstrukcji w przystosowany do potrzeb napęd, albo zakup nowej bramy wraz z opcjonalnym systemem pozwalającym na jej otwieranie. Potrzebne urządzenia są oferowane zarówno do popularnych bram segmentowych, jak i bram uchylnych. Dostępne są również rozwiązania, które mogą współpracować z klasycznymi bramami rozwieranymi. Możliwość montażu napędu istnieje z reguły w przypadku większości bram dostarczonych przez renomowanych wytwórców, którzy zwykle wyposażają swe wyroby w odpowiednie elementy ułatwiające instalację silnika, prowadnic z łańcuchem czy cięgien.

Wróć do bloga

golden

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016

golden