OKNA,BRAMY

Okna PCV

Prowadzimy sprzedaż wytrzymałych okien PCV. Są to plastikowe okna cechujące się przede wszystkim funkcjonalnością, dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła oraz wysokiej klasy estetyką, którą zawdzięczają nowoczesnemu wykończeniu. Ich trwałość przekłada się na możliwość użytkowania nawet przez kilkadziesiąt lat. Właściwości akustyczne i szczelność okien plastikowych są na wysokim poziomie, a co za tym idzie, nie różnią się one w tym aspekcie od okien wyprodukowanych z innych rodzajów materiałów. Jednocześnie przeważnie są tańsze od drewnianych ze względu na niższe koszty produkcji. W naszej ofercie znajdziesz następujące modele okien PCV:

Sprzedajemy również rolety zewnętrzne, które możesz nabyć przy okazji kupna okien.

Okna PVC czy PCV?

Obydwu terminów używa się zamiennie, choć jedno i drugie oznacza to samo. W pełni poprawnym i branżowym zwrotem są jednak okna PVC, choć to okna PCV zdecydowanie lepiej zadomowiły się w języku potocznym, stąd też wiele firm z branży budowlanej również stosuje ten zwrot w swoich materiałach promocyjnych, aby nie dezorientować klientów.

Skąd ta nazwa? Dlaczego akurat okna PVC? Pochodzi ona od polichlorku winylu – materiału, z którego produkuje się plastikowe okna. Jest to skrót angielskiej nazwy tego tworzywa, natomiast prawidłowo pisany skrót w języku polskim to PCW. Jednak niezależnie od tego, czy zamawiamy okna PVC, PCV czy PCW, jest to tak naprawdę ten sam materiał, a najważniejsza jest jakość produktu.

golden

GOLDEN sp. z o.o.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 31 1050 1764 1000 0090 3267 6745

golden