Świetliki tunelowe

  WRÓĆ

    Dachy    Okna dachowe    Velux    Świetliki tunelowe     Świetliki tunelowe

Świetliki tunelowe

OPIS

Dopływ świeżego powietrza w produktach VELUX jest możliwy nawet przy zamkniętych oknach. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom wentylacyjnym takim jak klapa wentylacyjna czy, nowości VELUX, naokiennej wentylacji z rekuperatorem. Rozwiązania te pomagają zachować świeże powietrze w pomieszczeniu przez cały rok, co wpływa na dobre samopoczucie jego mieszkańców – nawet podczas snu czy nieobecności.

Każdy model okna dachowego VELUX wyposażony jest w wyżej wspomnianą klapę wentylacyjną. Pozwala ona na tzw. wentylację w tle, tj. zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet gdy otwarcie okna nie jest możliwe ze względu na warunki atmosferyczne.

Drugim innowacyjnym rozwiązaniem VELUX jest nowość w ofercie – inteligentna naokienna wentylacja z rekuperatorem. Produkt ten pozwala na udoskonalenie wentylacji pomieszczeń. Podczas pracy naokiennej wentylacji wykorzystywana jest energia cieplna powietrza wylotowego do ogrzewania świeżego powietrza, które nawiewane jest do domu. Pozwala to na odzyskanie ponad 75% ciepła. Dzięki magazynowaniu energii cieplnej powietrza wylotowego i wstępnemu podgrzewaniu powietrza wlotowego możemy optymalizować klimat wewnątrz pomieszczeń w dzień i w nocy, nawet gdy temperatury na zewnątrz są minusowe.

Wentylację naokienną VELUX montuje się na zewnątrz, nad oknem dachowym VELUX. Dzięki temu rekuperator nie jest widoczny od środka. Można ją jednak bez problemu uruchomić od wewnątrz, otwierając klapę wentylacyjną. Dodatkowo jest to zdecentralizowane rozwiązanie wentylacyjne, bo pozwala osobno regulować intensywność wentylacji w każdym z pomieszczeń, w którym urządzenie jest zamontowane.

Wentylacja z rekuperatorem VELUX pasuje do większości okien dachowych VELUX z górnym otwieraniem w rozmiarach MK. Dodatkowo jej montaż może wykonać każdy zawodowy dekarz.

golden

GOLDEN sp. z o.o.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 31 1050 1764 1000 0090 3267 6745

golden