Na czym polega tzw. ciepły montaż okien?

montaż okien

Jednymi z największych wydatków związanych z utrzymaniem budynku są kwoty przeznaczane na pozyskiwanie energii do jego ogrzewania. Sposobem na ich ograniczenie jest montaż wydajnego źródła ciepła oraz zastosowanie odpowiedniej termoizolacji. Równie ważne okaże się zainstalowanie dobrych okien PCV. W Elblągu są one dostępne w ofercie hurtowni materiałów budowlanych Golden. Nie można jednak zapominać, że mimo najlepszych parametrów izolacyjności cieplnej nie spełnią one swej funkcji, jeżeli nie zostaną prawidłowo założone. Przekonajmy się, jak powinien wyglądać ciepły montaż okien.

Dlaczego ciepły montaż ma znaczenie?

Najpopularniejszym rodzajem ścian zewnętrznych stosowanych w budynkach mieszkalnych są konstrukcje trójwarstwowe, które składają się z części nośnej, materiału termoizolacyjnego odpowiedzialnego za powstrzymywanie ucieczki ciepła oraz tynku zabezpieczającego przed działaniem wody i wiatru. Prawidłowy montaż okien nie może naruszać funkcjonalności żadnego z elementów ściany i tworzyć szczelin będących mostkami cieplnymi.

Jak powinno się montować okna?

Okna muszą być założone tak, by ich ościeżnica była właściwie połączona ze ścianą. Ważne będzie zastosowanie specjalnego uszczelnienia wewnętrznego, które zapobiegnie przedostawaniu się pary wodnej do warstwy termoizolacyjnej, gdzie mogłaby się skraplać. Jest to możliwe dzięki użyciu membrany paroszczelnej. Pod nią powinna znaleźć się warstwa termoizolacyjna wprowadzana między ościeżnicę a materiał docieplający – zwykle jest to pianka poliuretanowa lub listwa z poliuretanu. Na zewnątrz musi być założona membrana uszczelniająca wprowadzana w warstwę tynku, która będzie pełniła funkcję hydroizolacji, chroniącej przed przenikaniem wilgoci, lecz umożliwiającej odprowadzanie na zewnątrz pary wodnej.

Wróć do bloga

golden

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork
Konto: 59 1160 2202 0000 0001 0909 0016

golden