Dachówki ceramiczne W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Roben

  Początki firmy Röben sięgają już XIX wieku. W 1855 roku August Lauw założył we fryzyjskim Bockhorn pierwszą z ośmiu cegielni, których popularność szybko przysporzyła mu opinię "Króla Cegły". 

  Dziś firma Röben posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych w Europie i Stanach Zjednoczonych, z czego trzy zlokalizowane są w Polsce.

  Ponad 150 lat doświadczenia i wysoka jakość produktów sprawia, że Röben znajduje się w ścisłej czołówce producentów
  ceramiki budowlanej. Oferta obejmuje przeszło 1500 produktów, w tym m.in. dachówki ceramiczne, cegły i płytki klinkierowe, pustaki poryzowane, ceramikę posadzkową, klinkierowe cegły brukowe oraz systemy schodowe i inne elementy gotowe. Liczne nagrody i wyróżnienia są wyrazem dużego uznania wśród klientów oraz aktywności firmy w innych obszarach.

 • Creaton

  Międzynarodowy koncern Etex Group założony został w 1905 roku w Belgii. W chwili obecnej zrzesza 116 firm w 44 krajach i zatrudnia łącznie ponad 18 000 osób. Jest jednym z największych koncernów światowych w branży budowlanej.

  Etex Group razem z wiodącymi producentami dostarcza materiały budowlane wysokiej jakości na rynki całego świata. Poprzez stowarzyszone przedsiębiorstwa Grupa dąży do bycia profesjonalnym, solidnym partnerem w realizacji projektów budowlanych wszędzie tam gdzie ludzie budują.

  Szeroka oferta materiałów budowlanych obejmuje m.in.:

  • pokrycia dachowe cementowe i ceramiczne,
  • płyty elewacyjne włóknocementowe i ceramiczne,
  • włóknocementowe płyty faliste,
  • płyty  budowlane, ogniochronne i izolacyjne,
  • materiały podłogowe i ścienne.

   

 • Koramic

  Wienerberger działa na polskim rynku od prawie 20 lat. Jako czołowy producent ceramicznych materiałów budowlanych dostarcza nowoczesne rozwiązania, pozwalające na prowadzenie inwestycji w sposób zgodny z najwyższymi światowymi standardami. Połączenie innowacyjnych technologii i dwustuletniej tradycji czyni z Wienerberger technologicznego lidera jakości na polskim rynku z trzema wyróżniającymi się grupami produktów. Są to ceramiczne cegły konstrukcyjne i stropy Porotherm, cegły klinkierowe Terca oraz dachówki ceramiczne Koramic.

   

  Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. jest częścią koncernu Wienerberger AG, największego na świecie producenta cegieł,  lidera w produkcji dachówek ceramicznych w Europie, jak również wiodącego producenta kostki brukowej w centralnej i wschodniej Europie. Wienerberger AG to również firma o ugruntowanej pozycji na rynku systemów rur w Europie. Założona w 1819 roku, na całym świecie posiada ponad 220 zakładów w 30 krajach.

   

 • Braas

  Dachówki Braas są znane na świecie już od ponad 50 lat.

  W Polsce Braas istnieje od 1993 roku, w którym to powstała firma Braas Polska. Początkowo oferta obejmowała produkty Braas sprowadzane z Niemiec. W sierpniu 1995 roku nastąpiło otwarcie magazynu centralnego w Opolu, a w czerwcu 1996 r. uruchomiono tam pierwszy zakład produkcyjny.

  W rok później podjęto decyzję o budowie kolejnej fabryki w Polsce, tym razem w Płońsku. Otwarcie nowego zakładu, który posiada najnowocześniejszą w Europie linię do produkcji dachówek cementowych, nastąpiło 18 czerwca 1999r.

  Od 1 stycznia 2012 portfolio marki Braas zostało poszerzone o dachówki ceramiczne, sprzedawane do tej pory pod marką RuppCeramika. Po intensywnej analizie, biorąc pod uwagę opinie rynkowe, Zarząd firmy zdecydował się objąć wszystkie produkty i usługi jedną marką. Braas to marka, która według badań i rankingów, ma największą rozpoznawalność, cieszy się sympatią i zaufaniem wśród fachowców i naszych klientów. Połączenie RuppCeramiki i Braas umożliwi zintegrowaną pracę nad dalszym udoskonalaniem najnowszych technologii systemów dachowych tak, aby klienci mogli zawsze swobodnie wybierać z naszej oferty, mając pewność oferowanej jakości.

 • Bogener Dachzeigel

  W 1899r. trzej saksońscy przemysłowcy (Bernhard Meyer senior, Carl Klemm senior, oraz Herr Guenter) kupują „cegielnię Ödhof” od gospodarza Wallnera za 300.000 ówczesnych marek.

  Przez kolejne lata konsekwentnie rozwijają zakład zarówno pod względem ilości oferowanych przez siebie rodzajów dachówek jak i kładąc szczególny nacisk na wdrażanie dostępnych nowości technologicznych.

  Istotnym momentem w historii zakładu był wielki pożar z sierpnia 1985r. który zniszczył ponad 70 procent powierzchni produkcyjnej zakładu. Dzięki odbudowie nastąpiła konsekwentna
  specjalizacja w produkcji dachówek ceramicznych BOGEN.

  Odbudowa zakładu umożliwiła wprowadzenie kolejnych innowacji technologicznych, m.in. nowoczesny i wydajny piec tunelowy który rozszerza produkcję w trzecim zakładzie o oczyszczoną (odmuloną) ceramikę szlachetną i w kolejnych latach, na 100-LECIE FIRMY w 1999 roku , w zakładzie Dodatków Ceramicznych, zainstalowano Linia produkcyjną
  wyposażoną w najnowocześniejsze „Koka” roboty.